Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ŞANLIURFA ve GAZİANTEP İLLERİMİZDE ETKİNLİKLE KUTLANDI

Ekim 05, 2017

Bölge Müdürlüğümüz ile Şanlıurfa Şube Müdürlüğümüzce 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Şanlıurfa’da başta öğrenciler, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğünden Öğretmenler, Öğrenciler,Sivil Toplum Kuruluşları ve Hayvan severlerin katılımıyla birlikte bir etkinlikle kutlandı.

Söz konusu etkinlikler kapsamında 4 Ekim Çarşamba Günü Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait Geçici Hayvan Bakım Evi ziyaret edilmiştir.

Bakım evini gezen çocuklara hayvan sevgisi ve hayvanlar ile birlikte yaşamın önemi, Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesi ile Bakanlığımız 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Hakkında bilgilendirme yapıldı. 

Ayrıca Şube Müdürlüğümüzce yapılan Ahşap Kedi Evleri Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine hayvan refahında kullanılmak üzere protokolle hibe edilmiştir.

Gaziantep Şube Müdürlüğümüzün, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Burç Tabiat Parkı içerisinde yer alan sokak hayvanları geçici bakımevinde düzenlediği etkinliğe Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma ŞAHİN,kamu kurumları, öğrenciler ve STK'’lar katılmıştır.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle; Hazırlanan pankartlar,4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle billboardlara asıldı. Sokakta yaşayan hayvanların aç ve susuz kalmalarını önlemek için Bakanlığımız, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce gönderilen mama ve su kapları Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin eşliğinde öğrencilere dağıtıldı.


Gaziantep Şube Müdürlüğümüzce okullarda günün anlam ve önemine ilişkin çocuklarımıza bilgi verildi.İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin, Burç Tabiat Parkı içerisindeki sokak hayvanları geçici bakımevini ziyaret etmeleri sağlandı.


Çocuklara sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanlar ile ilgili bilgi verilerek, hayvanları yakından sevme imkânı sağlandı.


Öğrencilerin yanlarında getirmiş oldukları mamalar sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanlara verildi.


Öğrenciler arasındasokak hayvanı konulu resim yarışması düzenlendi.